NOX Stratos

TOP 19 v kategorii Helmy na motorku

NOX Stratos

Výklopná přilba STRATOS je nový model výklopné přilby NOX PREMIUM s možností překlopení bradové části dozadu. Skořepina: Polykarbonátová skořepina Bradovou část lze...
5 175 Kč
Doprava zdarma, Skladem
Garantovaný nákup z MotoZem

Skladem • Více variantZdarma100 % • 548 recenzíDalší informace
Skladem • 1 varianta59 Kč3 recenzeDalší informace
Skladem • Více variant59 Kč95 % • 245 463 recenzíShop roku 2023 - VítězUdržitelný e-shopDalší informace
Skladem • Více variantDárekZdarma98 % • 5 319 recenzíDalší informace

Reflexní prvky

• , zakoupeno v MotoZem

• nox
  • , zakoupeno v Motovšem

• Ze zdravotních důvodů nemohu nosit integrální helmy. Vyhovují mi pouze helmy otevřené, vyklápěcí a překlápěcí. Tento typ - helma překlápěcí - má výhody obou předchozích variant. S produktem jsem spokojen. Zboží, služby ani prodejny zásadně nedoporučuji - každý si musí udělat na svůj názor, najít svoji cestu.
    • cena odpovídá kvalitě

zatím žádná

• , zakoupeno v MotoMan s.r.o.

• Překlápěcí helma za asi nejnižší cenu na trhu
    • Zpracování nevypadá špatně, detaily zvenku vypadají vcelku kvalitně. V překlopeném stavu u bradové části je aretace, zámky zapadají bez problému, průhledný štítek má několik stupňů aretace
    • Tlačítko pro otevření bradové části dostatečné velké, asi půjde snadno otevřít i v rukavici
    • Slabinou podle mně je jakože vlastnost helmy- překlápěcí. Z obrázku to není zcela patrné, ale naživo docela jo. Na hlavě je skořepina velmi mohutná, člověk má zhruba jednou tak velkou hlavu. To je asi přehnaný, ale opravdu je helma veliká, asi to je kvůli systému překlápění.
    • U ostatních překlápěček je helma protažená i s čalouněním až do tváří, tady to vypadá, že vzali JETku a přidali k ní bradu.
    • Bradová část po sklopení do polohy integrálky má vepředu tolik místa(odhadem 8 - 10cm od brady), že si člověk za jízdy užije asi dostatek čerstvého vzduchu. Po nasazení mi to připadalo divný, u JETky, co mám, po sklopení plexi jsem možná schopný se dotknout plexiny jazykem (teď jsem to zkoušel a kousíček mi chybí - 1 až 2 cm)
    • Aretace překlopky je v otevřené poloze dost silná, jednou rukou to sice jde, ale člověk si hne s helmou kvůli výstelce helmy. Helma popojede, takže je lepší jednou rukou přidržet helmu a druhou překlopit.
    • Čalounění helmy je nějak málo přidělané, při sundání helmy jsem cítil, jak se popotáhlo. A nebo je to tím materiálem, je to takový příjemný plyš, nebo co.
    • Naprostá absence možnosti regulovat ventilaci. Vepředu nahoře jsou díry zadělaný mřížkou možná z nerezu, ale nedají se zavřít/otevřít. Vzadu na boku dvě úzké štěrbiny, jestli jsou průchozí jsem nezjišťoval.

Vzhledem k tomu, že je to překlápěcí helma za nízkou cenu, tak zpracování je dobré. Na první pohled. Po bližším zkoumání jsem však zjistil, že člověk musí být skromný, aby si to koupil. Jenže to asi není překlápěcí helma, jen se tak tváří, ale je to spíš JETka s bradovou částí a dvojitou homologací.

Typ
na přezku
Reflexní prvky

Skořepina:

Polykarbonátová skořepina

Bradovou část lze překlopit dozadu o 180°.

Zapínání pomocí mikrometrické přezky.

Dvojí homologace skořepiny P/J pro otevřenou a integrální přilbu.

Hmotnost přilby ±1650 g

Plexi:

Vnitřní sluneční clona s ovládáním na hraně helmy.

Snadný systém výměny plexi bez použití nářadí.

Povrchová úprava proti poškrábání plexi.

Tmavé, chromové, či iridiové plexi jako dokoupitelné příslušenství.

Ventilace:

Ventilační systém Anti-fog pro optimální proudění vzduchu.

Interiér:

Plně odnímatelná a pratelná hypoalergenní výstelka.

Příprava pro Bluetooth headset.

2zákazníci nedoporučují produkt
  • , zakoupeno v MotoZem

• nox
  • , zakoupeno v Motovšem

• cena odpovídá kvalitě

zatím žádná

• , zakoupeno v MotoMan s.r.o.

• Překlápěcí helma za asi nejnižší cenu na trhu

• , zakoupeno v Motoobchod.cz

• přední díl helmy překlopitelný o 180°
    • kompaktní tvar a jednoduché zapínání
    • otevřená / uzavřená helma - přepnutí jednou rukou
    • připravena k zabudování interkomu
    • elegantní vzhled
    • odnímatelná vnitřní výstelka (na klasických kulatých cvočcích)
    • sklápění vnitřního 'skla' se hůř ovládá (pouze uchopením za jeho spodní roh = nemá zvenku žádnou ovládací páčku)
    • Ventilace není nastavitelná. Odmlžuje za jízdy poměrně dobře (podle úhlu nasazení), ale nelze jakkoli upravit. V chladnějším počasí za mlhy to moc nezvládá (Ale kdo by normálně jezdil v takovém počasí...)

Dobře si vyberte velikost - mají 2 skořepiny (do M a od L). Když vám je volnější poté, co se smáčknou boky, hůř se přepíná do otevřené polohy.